Kvalitní zahradní skleníky z hliníku a polykarbonátu

Dobrý skleník SKY Tomatohouse 2142

Dnes se podíváme na jednu na českém trhu v současnosti dost ojedinělou věc – nejedná se o nic jiného než o kvalitní zahradní skleníky a pařeniště vyrobené z hliníku a polykarbonátu. Už vidím jak si říkáte, že takových skleníků jsou přece plné hobby-markety, zahradnictví a také různé eshopy. Je to pravda, ale bohužel jen částečně.

Eshopy, hypermarkety a kamenné obchody jsou dnes opravdu plné různých rádoby skleníků a pařenišť, jedna podstatná věc jim ale přesto chybí. Asi již tušíte, že tou malou vadou na kráse je právě ta chybějící KVALITA.

Dobrý skleník

Dobrý skleník pařeniště SKY 1621

Pařeniště SKY 1621 - DobrySklenik.cz

Mezeru na trhu se rozhodla vyplnit jedna česká společnost s dlouholetou praxí ve zpracování hliníku a polykarbonátu a otevřela eshop s velice výmluvným názvem – DobrySklenik.cz – kde lze nalézt pouze kvalitní skleníky a pařeniště s konstrukcí vyráběnou pouze z vysoce kvalitního hliníku a osazované komůrkovým či průhledným polykarbonátem té nejvyšší jakosti. Robustní a pevnou konstrukci lze rozpoznat již podle uvedené váhy jednotlivých skleníků. Například skleník SKY Tomatohouse 2142 je 2,1 m široký, 4,2 m dlouhý a 2,1 m vysoký vyrobený z hliníku a polykarbonátových desek a váží celkem 116 kg – to je jasný důkaz, že konstrukce není o nic ochuzena. Dalším důkazem může být například i produkt nazvaný Pařeniště SKY 1621 (1,6×2,1×1,3m HxŠxV), který váží 67 kg (součástí je i podstavec z pozinkovaného plechu).

Uvedené váhy mohou leckomu připadat jako velmi nízké, ale opak je pravdou. Například váha pařeniště velmi kontrastuje s běžně dostupnými pařeništi podobné velikosti, které váží i pouhých 3-6 kg. Rozdíl uštřeného materiálu je samozřejmě poznat na tuhosti celé konstrukce a tudíž i na její použitelnosti a výdrži.

Kvalita za dostupnou cenu

Když má být něco kvalitní musí to být také drahé… Ano i ne – samozřejmě nelze vařit z vody a tak se kvalita a množství použitých materiálů vždy musí odrazit v ceně výsledného produktu. Mluvíme-li ale například o sklenících z hliníku a polykarbonátu musíme mít na paměti, že jde o potencionálně bezúdržbový skleník, který by měl vydržet bez jakýchkoliv zásahů minimálně 15-20 let. V ideálním světě by cena skleníku stoupala v přímé úměře s jeho životností. Bohužel nežijeme v ideálním světě…

Dobrý skleník Přemek 2142

Zahradní skleník Přemek 2142 - DobrySklenik.cz

V každém případě se zdá, že skleníky od DobrýSkleník.cz  se snaží jít proti proudu a opravdu českému trhu nabídnout dobré řešení v poměru cena / výkon. Vezmeme-li například skleník Dobrý skleník Přemek 2142, který má opravdu bohatou základní výbavu (pěstební žebříček, automatický otvírač střešního okna, dělené dveře, sklápěcí odkládací stolek) a v současnosti ho lze včetně dopravy a montáže (skleník obdržíte na zahradu již složený a připravený k použití) za cenu kolem 20.000,- Kč a porovnáme ho s nejběžněji prodávaným skleníkem stejné velikosti, který se konstrukčně nemůže uvedenému skleníku rovnat, doprava je sice zdarma, ale skleník si musíte sami smontovat poté co přijde poštou, jeho životnost je (pokud nepřijde vichřice či kroupy) zhruba 3-5 let, nemá naprosto žádné vybavení (automatický otvírač lze dokoupit běžně zhruba za 1.000,- Kč) a s tojí i tak 12-14.000,- Kč – výsledek je jasný a opravdu každý si dokáže udělat obrázek co se opravdu vyplatí…

I při té nejlepší konstelaci a velkém štěstí bude „levnější“ skleník nakonec zapotřebí koupit 3x, aby pokryl životnost skleníku „dražšího“.

 Bohatá výbava jako bonus

Dobrý skleník Přemek 2142 vybavení

Vybavení skleníku - DobrySklenik.cz

DobrýSkleník.cz nabízí ke svým skleníkům a pařeništím také bohatou a praktickou výbavu – jako jsou speciální sklápěcí přesazovací stoly, odklápěcí systém pěstebních žebříčků VERTIKO, které je možné odklopit tak, že kopírují oblouk stěny skleníku a nepřekáží tak například při rýpaní zeminy. Automatické otvírače střešních oken pro automatické větrání jsou dnes již standardem. Některé skleníky již v základním provedení obsahují některé prvky vybavení a ke všem ho lze vždy postupně doobjednat.

 

A jaké jsou vaše zkušenosti se skleníky na našem trhu? Podělte se o ně v diskuzi níže…Můžete vložit komentář, nebo trackback z Vaší stránky.

Vložte komentář